foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zwierzaki.info.pl
„Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata” Albert Einstein****

Na milszy początek tygodnia ;)
    znalezione w internetach

Hydroponika czyli Filtr hydroponiczny - czyli najlepsza filtracja w akwarium :)

Tanganika w akwarium - mało znany ale bardzo ciekawy pomysł na akwarium :)

Estuarium - z czym się to je? ;)

Rybki do pierwszego akwarium

 FORUM

 * ZAJRZYJ - POCZYTAJ - NAPISZ *

(rejestracja do forum, na dole strony)


Zapraszam także na Instagram:

@zwierzaki.info.pl

Młode Szczelinowce lelupa wypłynęły z muszli i pływają razem z... młodymi Naskalniakami Wężogłowymi. Jedno obok drugiego, zgodnie bez kłótni. Co prawda narybek raczej nigdy nie jest kłótliwy ;) Ale dorosłe Naskalniki Wężogłowe też nie przepędzają narybku Lelupa, a nawet chronią go jak własny. tzn. odpędzają inne ryby od tego obszaru.

Co ciekawe wygląda na to,że dorosłe Szczelinowce lelupa straciły chyba zainteresowanie małymi. Dopuki narybek był w muszli, to samica siedziała cały czas w tej muszli i pilnowała wejścia przed innymi rybami, w tym przed samcem. Gdy narybek wypłynął, to momentalnie straciła tak duże zainteresowanie muszlą.Kręci się tam dookoła nieraz, ale częściej po prostu pływa sobie w toni wody i po okolicy. Tak samo było z drugą samicą, która gdy straciła młode, to jakby automatycznie straciła chęć pilnowania tego swojego wybranego miejsca.

I o ile w przypadku tej pierwszej samicy ten brak zainteresowania "gniazdem" jest zrozumiały, bo narybek straciła, to teraz narybek żyje i chyba ma się dobrze. A samica zachowuje się jakby go straciła. Hm, nie zauważyła,że wypłynął? Nie widzi,że pływa obok przy piasku? Czy może nie rozpoznaje już go,że to jej? Hmm..

Skomentuj ten post na FORUM

Rejestracja i logowanie do FORUM