foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zwierzaki.info.pl
„Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata” Albert Einstein****

Na milszy początek tygodnia ;)
    znalezione w internetach

Hydroponika czyli Filtr hydroponiczny - czyli najlepsza filtracja w akwarium :)

Tanganika w akwarium - mało znany ale bardzo ciekawy pomysł na akwarium :)

Estuarium - z czym się to je? ;)

Rybki do pierwszego akwarium

 FORUM

 * ZAJRZYJ - POCZYTAJ - NAPISZ *

(rejestracja do forum, na dole strony)


Zapraszam także na Instagram:

@zwierzaki.info.pl

Jeśli chciałbyś/chciała byś napisać, albo pomóc redagować ten serwis, może masz wiedzę która chciałbyś się podzielić, to pisz śmiało.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam także na Instagram -> @Zwierzaki.info.pl
Tam wrzucam różne fotki, których tu nie umieszczam. Choć może zacznę je i tu umieszczać, bo widzę,że Instagram kadruje i obcina zbyt długie zdjęcia :(

 

O mnie, hm, w skrócie miłośnik gór, przyrody, roślin i zwierząt.

Jak bym miał taka możliwość, lub choćby z kilka hektarów ziemi :) to pewnie bym stworzył sobie swoje mini zoo.

Ale ponieważ nie mam takiej możliwości, to siła rzeczy muszę się ograniczyć do głownie zwierząt żyjących w domu, za szkłem. Czyli akwarystyka i terrarystyka. Plus do tego jeszcze dochodzi kot Napoleon czyli Napi :)

Ogólnie jestem zwolennikiem naturalnego podejścia do akwarystyki. Naukowo obecnie określa się to Low tech. Mi bardziej pasuje po prostu określenie Akwarystyka tradycyjna. Czyli nie stosowanie nawożenia wody, unikanie chemii, wszelkich sztucznych wspomagaczy. Nie stosowanie dyfuzorów CO2. Itp.

Czyli prowadzenie akwariów tak jak to się robiło przez całe wręcz pokolenia, nim w latach 90 i 2000 weszły, stały się modne różne "pomoce"

Tak samo nie przykładam nadmiernej wagi by akwarium było idealne, jak na wystawę. Idealne jeśli chodzi o wystrój, o tzw.czystość. Czyli np. by piaseczek świecił białością, by kamienie były gładkie, bez glonów.
Wychodzę z założenia, ze ponieważ w naturze glony występują powszechnie i są czymś naturalnym to nie ma sensu ich na siłę usuwać, jeśli nie są w nadmiarze.
Owszem, wiąże się to jednocześnie to z tym, iż moje akwaria nie są takie, jak by to nazwać, ekspozycyjne.

Podobnie jest z terrarystyką. Moim marzeniem jest stworzenie takiego terrarium, które funkcjonowałoby w miarę samo (bo samo siłą rzeczy nigdy nie będzie funkcjonować), na zasadzie doboru naturalnego i naturalnie zachodzących procesów obiegu materii, rozmnażania się zwierząt itp.
Na razie miałem jakiś czas terrarium w którym w pewnym stopniu udało mi się to osiągnąć. Wizualnie nie było zbyt ładne, ale mi to ani trochę nie przeszkadzało. Więcej o tym tutaj -> Gekony Płaczące

 Docelowym i w tej chwili moim głównym projektem i marzeniem jest las deszczowy w domu. Więcej o tym można poczytać tutaj -> Mega terrarium czyli las deszczowy w domu

 

 

Rejestracja i logowanie do FORUM