foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tommy007.pl
Miejsce dla wszystkich, którzy przychylnie patrzą na zwierzęta i przyrodę :)****

Na milszy początek tygodnia ;)
    znalezione w internetach

Hydroponika czyli Filtr hydroponiczny - czyli najlepsza filtracja w akwarium :)

Tanganika w akwarium - mało znany ale bardzo ciekawy pomysł na akwarium :)

Estuarium - z czym się to je? ;)

Rybki do pierwszego akwarium

 FORUM

 * ZAJRZYJ - POCZYTAJ - NAPISZ *

(rejestracja do forum, na dole strony)


Zapraszam także na Instagram:

@zwierzaki.info.pl

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czym jest Australijski wilk, dingo?

Dingo jest w dużym skrócie rodzajem Australijskiego Pso-wilka bo trudno jest ustalić czym on dokładnie jest więc raczej nazwanie go "Australijskim Wilkiem" lub "Dzikim psem Australii" będzie poprawne.

Jak można się domyślić wygląd Dingo będzie związany z terenami na jakich żyje, a raczej większość z wasz wie ze w Australii przeważają pustynie i sawanny. Samego Dingo można jeszcze spotkać w Nowej gwinei oraz uważa się, że do tego gatunku mogą należeć dzikie psy z Filipin i Azji południowo-wschodniej. Sam wygląd Dingo stanowi w większości  jego nietypowe jak na królestwo zwierząt Pomarańczowo-rudawe futro które pomaga mu się maskować pośród stepów i pustyń Australii. Z mordki przypomina Japońskie psy Shiba-inu [Nie mam pojęcia czy dobrze je nazwałem].

Dingo australijski – Wikipedia, wolna encyklopedia

Pies Dingo (Canis lupus dingo) | DinoAnimals.pl

Warto wspomnieć że w przeszłości [ jak i czasami teraz ] Din go wywoływały duże szkody wśród farmerów Austalijskich którzy hodując owce i króliki musieli się zmierzyć z tym, że dingo nie gardziły taką zdobyczą. Dziś wiemy, że na chwile obecną Dingo są bardzo przydatne bo polują na króliki które w Australii stały się jedną z największych plag tego kontynentu.

Dingo pomimo swej dzikości są często udamawiane dlatego stały si częstym widokiem wśród farmerów Australijskich [ tych samych którzy sprzed 150 latami je mordowali i o mało nie wyginęły]

Dingo rodzą do nawet 8 młodych z czego ciąża trwa tylko około 63 dni. Same szczenięta osiągają dojrzałość płciowa po 2 latach. Warto wspomnieć że nimi opiekuje się również ojciec.

Dingo ma pól metra wzrostu i długość około metra. Waży do 24 kilogramów.

Dingo odżywiają się drobnymi ssakami, jaszczurkami i kangurami. Często polują na króliki [których w Australii jest cała masa]. Lubią także ptactwo wodne.

Ten artykuł tutaj się kończy jest dość krótki lecz o Dingo niebyt da się mocno roszpisywać.

 

 

 

 

Rejestracja i logowanie do FORUM